چاپ لوگو روی جعبه | چاپ لوگو روی بسته بندی

چاپ لوگو روی جعبه

نمایش دادن لوگو برند یا شرکت شما می‌تواند به سادگی ارائه کارت ویزیت به شخصی با پوشیدن یک تیشرت با لوگو باشد. زمانی که لوگوی خود را روی یک شیء فیزیکی چاپ می‌کنید، می‌توانید در سطح متفاوتی خود را به نمایش بگذارید و افراد به صورت لحضه‌ای، نمادی از برند یا شرکت شما را مشاهده ‌کنند. چاپ لوگو روی جعبه محصولات‌تان بهترین روش برای تبلیغات است. این شیوه یک تبلیغ منفعلانه‌ای برای کسب‌وکار شما به حساب آمده و علاوه بر ایجاد جلوه‌ای زیبا روی جعبه محصولات‌تان، نمایش فوق‌العاده‌ای برای لوگو شما فراهم می‌شود.
در این مطلب شما را با انواع چاپ لوگو روی جعبه آشنا خواهیم کرد و آنچه باید بدانید تا بهترین نتایج را بدست آورید را نیز با شما در میان خواهیم گذاشت.


چاپ لوگو روی جعبه چگونه انجام می‌شود؟

زمانی که چاپ لوگو روی جعبه یا دیگر کالا‌ها از قبل ساخته شده انجام می‌شود، این شیوه چاپ را "چاپ پست" می‌‌نامند و به معنای چاپ لوگو روی جعبه بعد از تولید کالا است. جعبه‌ها در تمامی اشکال، اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف ساخته می‌شوند. بنابراین گزینه‌های چاپ لوگو روی جعبه بستگی به نوع، جنس و رنگ جعبه انتخابی شما دارد. چاپ لوگو روی جعبه به شرکت یا برند این اجازه را می‌دهد برای نمایش خود شیوه دیگری را هم امتحان کند. این فرآیند اغلب به صورت دستی انجام می‌شود بدین معنا که در آن فردی برای چاپ لوگو روی جعبه، آن را تنها وارد دستگاه کرده و تنظیمات لازم را انجام می‌دهد. برای چاپ لوگو روی جعبه روش‌های متعددی وجود دارد که بسته به خواست شما و میزان بودجه مورد نظر شما می‌توان از یکی از موارد زیر استفاده کرد.
• چاپ فلکسوگرافی
• چاپ جوهر دستی
• چاپ جوهر دیجیتال
متداول‌ترین نوع چاپ لوگو روی جعبه، چاپ فلوکسوگرافی است که در این روش از پلاک‌های طراحی شده برای ایجاد لوگو روی جعبه استفاده می‌کنند. در این روش از چاپ لوگو روی جعبه، امکان چاپ رنگی با استفاده از یک یا چند رنگ برای کاربران فراهم می‌شود. توجه شود که برای هر رنگ مورد نظر شما به پلاک جداگانه‌ای برای چاپ لوگو روی جعبه نیاز است، بنابراین برحسب درخواست شما ممکن است با افزایش یا کاهش قیمت روبه‌رو شوید.
چاپ جوهری دستی نیز از دیگر روش‌های چاپ است که نسبت به چاپ فلوکسوگرافی، از کیفیت چاپ بهتری برخوردار است و با استفاده از این روش می‌توان روی بوم، پارچه‌، جعبه‌ و پاکت نیز فرآیند چاپ را انجام داد.
در آخر چاپ جوهری دیجیتال که تنها در موارد محدودی از آن استفاده می‌شود و امکان چاپ کاملا رنگی یا چاپ تصویر مورد نظر شما را روی جعبه را هم برای شما فراهم می‌کند. این روش از چاپ، گران‌ترین گزینه پیش روی شما است که تنها در چاپ موارد خیلی خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد.


چرا باید برای چاپ لوگو روی جعبه اقدام کرد؟

چاپ لوگو روی جعبه به نوعی برچسب مالکت شما را به نمایش می‌گذارد و یکی از بهترین شیوه‌های تبلیغ بصری به حساب می‌آید. در این قسمت به مهم‌ترین دلایلی که باید روی جعبه‌های ارسالی محصولات‌تان، لوگوی برند و شرکت‌تان را چاپ کنید، بیان خواهیم کرد.
1. ارتقا برند و نام تجاری
چاپ لوگو برند و شرکت شما روی اجسام فیزیکی مانند جعبه ارسال محصولات، ارتباط سریع و شخصی‌سازی شده‌ای با مشتری ایجاد می‌کند و باعث حک شدن نام برند شما در ذهن مخاطب خواهد شد.
2. تمایز جعبه محصولات شما با دیگر کالاها
برای برتری برند خود نباید اجازه دهید بسته ارسالی توسط برند شما در بین انبوهی از جعبه‌های ارسالی گم شود. چاپ لوگو روی جعبه باعث می‌شود تا جعبه ارسالی شما در دریایی از بسته‌بندی‌های مختلف، حرفی برای نمایش برند شما داشته باشد. چاپ لوگو روی جعبه محصولات ارسالی شما، رقابت شما با دیگر برندها را متفاوت‌تر خواهد کرد.
3. اطلاعات فنی محصول
چاپ روی جعبه ارسالی تنها شامل لوگو نمی‌شود. شما می‌توانید علاوه بر چاپ لوگو روی جعبه، اطلاعات مهمی دیگری را مانند هشدارها، دستورالعمل‌ها، لیست قطعات و ... روی جعبه چاپ کنید. هیچ نیازی نیست مشتری را از آنچه درون جعبه است، بی‌اطلاع نگه‌دارید. اگر اطلاعات مناسبی را در اختیار مشتری قرار دهید، در واقع کیفیت کاری خود را به نمایش گذاشته‌اید و در این صورت می‌توانید او را به یک مشتری بالاقوه تبدیل کنید.
4. تبلیغات سازگار با محیط زیست
تمامی جعبه‌های ساخته شده از جنس مقوا و کاغذ کرافت، قابلیت بازیافت 100% دارند و این امر باعث می‌شود تا چاپ لوگو روی جعبه یک روش تبلیغات سازگار با محیط زیست شناخته شود. بنابراین ارسال جعبه محصولاتتان برای مشتری یک مسیر سبز برای تبلیغ نام تجاری شما خواهد بود.
5. اطلاعات سفارش مجدد
علاوه بر چاپ لوگو روی جعبه و همچنین چاپ اطلاعت محصول، شما می‌توانید روش‌های سفارش و خرید مجدد از شرکت و برند را هم روی جعبه چاپ کنید. این کار باعث تشویق مکرر مشتری به خرید مجدد از شما می‌شود.
6. سهولت در فروش محصولات به صورت تکی
بر خلاف بسیاری از بسته‌بندی‌ها، جعبه‌ها را می‌توان به راحتی جابه‌جا کرده و در قفسه‌ها جا داد. بنابراین چاپ لوگو روی جعبه یک روش عالی برای صرفه‌جویی در وقت و بیشتر نمایش دادن نام تجاری شما در قفسه‌های فروشگاه‌ها است.


منطقه چاپ؛ مکان مناسب چاپ لوگو روی جعبه

زمانی که تصمیم به چاپ لوگو روی جعبه محصولات‌تان گرفتید، اغلب باید منطقه مناسب برای چاپ لوگو را نیز مشخص کنید. منطقه چاپ برای هر نوع محصول، بسته به نوع ساخت کالا، صافی و زبری سطح جعبه و همچنین دستگاه استفاده شده برای چاپ لوگو متفاوت خواهد بود.
بهترین راه برای درک محل قرارگیری منطقه چاپ، یافتن ناحیه‌ای است که سطح صاف و محکم داشته باشد تا در هنگام چاپ و زیر دستگاه قرار گرفتن، به آن آسیب نرسد.
برخی جعبه‌ها را می‌تواند در صورت باز بودن، تا کرده و زیر دستگاه قرار داد اما اگر جعبه بسته باشد، با قرار دادن یک بلوک درون جعبه، از فشرده شدن و بروز آسیب‌های متعدد جلوگیری می‌شود. انتخاب شیوه چاپ به دستگاه چاپگر و همچنین جنس و نوع جعبه انتخابی شما بستگی دارد.
بنابراین در زمان ثبت سفارش چاپ لوگو روی جعبه، علاوه بر ارسال اطلاعات چاپی روی جعبه، باید نوع و جنس جعبه و همچنین محل قرارگیری لوگو را مشخص کنید.


روش‌های چاپ لوگو روی جعبه

بسته به کیفیت چاپ مورد نیاز شما، چاپ‌های سفارشی روی جعبه را می‌توان به سه روش انجام داد. در ادامه آنچه که باید در مورد روش کار چاپ لوگو بدانید با شما در میان خواهیم گذاشت.
1. چاپ فلکسوگرافی
چاپ جعبه فلکسوگرافی ابتدایی‌ترین شیوه چاپ جعبه است. این شیوه شامل ایجاد صفحات چاپ با آثار هنری یا لوگو دیجیتال شما است که جوهر را بر روی مقوای جعبه فشار می‌دهد. چاپ فلکسوگرافی برای چاپ طرح‌های ساده لوگو شما بسیار مناسب است و همچنین تبحر بالایی در چاپ‌های رنگی دارد. این روش معمولا بیش‌ترین استفاده را برای چاپ لوگو روی جعبه دارد و به علت سرعت بالای فرآیند چاپ مورد توجه کاربران قرار گرفته است.
2. چاپ دیجیتال
چاپ دیجیتال لوگو روی جعبه، یک گزینه عالی برای چاپ با سرعت بالا و ایجاد نمونه‌های حرفه‌ای از لوگو روی جعبه است. برخلاف چاپ فلکسوگرافی، چاپ دیجیتال نیازی به صفحه چاپ ندارد، چراکه در این روش جوهر چاپ مستقیما روی مقوا قرار می‌گیرد. در گذشته چاپ دیجیتال پیشرفت کندتری را از خود نشان داده و همچنین کیفیت نمونه‌های ارائه شده نسبت به چاپ فلکسوگرافی پایین‌تر بوده است. با این وجود، با پیشرفت‌های اخیر صنعت چاپ، چاپ دیجیتال رشد چشمگیری به نمایش گذاشته است. و اکنون می‌توانید با بیشترین سرعت، کیفیت مطلوبی را از آن مشاهده کنید. این روش از چاپ لوگو روی جعبه با روش‌های سنتی در حال رقابت است و برای چاپ لوگو روی جعبه‌هایی با اندازه‌های کوچک و متوسط، چاپ به زبان‌های مختلف دنیا، تبلیغات و... بسیار مناسب خواهد بود.
3. چاپ لمینیت لیتو
برخلاف چاپ فلکسوگرافی یا دیجیتال، لمینیت لیتو شامل چاپ آثار هنری بر روی کاغذ است که پس از چاپ، روی جعبه‌های مقوایی قرار می‌گیرد. در این روش، چاپ به صورت غیر مستقیم انجام می‌شود و بنابراین از بروز آسیب به جعبه در حین چاپ جلوگیری شده است. اگر می‌خواهید تصاویر و عکس‌های واقعی را روی جعبه مورد نظرتان قرار دهید، بهتر است چاپ لمینیت لیتو را انتخاب کنید.


فرآیند پیش از چاپ

پیش از آغاز فرآیند چاپ، شما باید لوگو، تصویر یا متن مورد نظرتان را ارسال کنید. پس از آن پرونده شما باید توسط تکنسین‌ها بررسی شود و مواردی که نیاز به تغییر یا اصلاح دارند را با شما در میان بگذارند. این امر به دلیل آن است که تمامی مراحل چاپ باید متناسب با شیوه چاپ صورت بگیرد. در آخر مدارک، لوگو و تصاویر چاپی شما برای آغاز فرآیند چاپ آماده می‌شوند.


حرف آخر

برای قدم گذاشتن به دنیای جدیدی از تبلیغات آماده هستید؟ چاپ لوگو روی جعبه علاوه بر تبلیغاتی سازگار با محیط زیست، جلوه بصری زیبایی به کالاهای ارسالی شما می‌دهد. همچنین اگر مواردی مانند اطلاعات محصولات داخل جعبه، لیست قطعات، روش‌های سفارش مجدد و... را نیز روی جعبه‌های ارسالی چاپ کنید، می‌توانید با تاثیرگذاری مستقیم روی ذهن مشتری، او را به یک مشتری بالاقوه تبدیل کنید. روش‌های بسیاری برای تبلیغ و چاپ لوگو برند شما وجود دارد، اما با چاپ لوگو روی جعبه شما‌ می‌توانید در زمان ارسال کالا نیز برند خود را در میان دیگر بسته‌بندی‌های ارسال شده، به نمایش بگذارید. این قدم، یک شیوه مناسب برای تبلیغ برند شما است، در انتخاب آن ترید نکنید!