چاپ لوگو روی پاکت | چاپ روی پاکت کرافت | لوگو چاپ

چاپ لوگو روی پاکت

اگر فروشنده لباس یا دیگر محصولات هستید، ممکن است بخواهید کالا‌های خود را درون پاکت بسته‌بندی کرده و در اختیار مشتریان قرار دهید. برای حک کردن برند خودتان بهتر از از چاپ لوگو روی پاکت‌های فروشگاهتان استفاده کنید تا مشتریان خود را به مشتریان بالاقوه تبدیل کنید. هنگامی که تصمیم به چاپ لوگو روی پاکت‌های فروشگاهتان گرفتید، از قابل مشاهده بودن لوگو اطمینان حاصل کنید. همچنین اگر از رنگ‌های پس زمینه خاص برای چاپ لوگو روی پاکت استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که طرح‌های اطراف تاثیر منفی بر لوگو نداشته باشند.
نکته اصلی که باید در زمان چاپ لوگو روی پاکت در نظر بگیرید آن است که هرچه لوگو برند شما آسان‌تر قابل مشاهده باشد، تبلیغات برند شما پربازده‌تر خواهد بود. همواره به یاد داشته تمامی موارد چاپ لوگو روی پاکت، یک رنگ نیستند، بنابراین در انتخاب یک ترکیب رنگی درست و مناسب دقت کنید. این در حالی است که اگر تصمیم به چاپ لوگوهای چند رنگ روی پاکت گرفته‌اید، باید اطمینان حاصل کنید که لوگو برند شما همچنان قابل مشاهده است و رنگ‌های متعدد تاثیر منفی در نمایش لوگو شما ندارند.
اگر نگران بودجه مورد نیاز برای چاپ لوگو روی پاکت هستید، می‌توانید چاپ لوگو را روی موارد دیگری مانند برچسب انجام دهید تا قیمت چاپ پایین‌تر بیایید، پس از آن برچسب‌ها را روی پاکت‌ها، جعبه‌ها یا دیگر گزینه‌های بسته‌بندی محصولاتتان بزنید. این کار روشی عالی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها و چاپ لوگو روی پاکت است.
اغلب پاکت‌های مورد استفاده برای بسته‌بندی محصولات، از جنس کاغذ کرافت هستند. اما سوالی که با آن مواجه می‌شوید، آن است که این جنس پاکت قابلیت چاپ لوگو برند را دارد یا خیر. در ادامه به بررسی این سوال مهم می‌پردازیم.


کاغذ کرافت چیست؟ آیا برای بسته‌بندی محصولات مناسب است؟

کاغذ کرافت در طولانی مدت به طور عمده در صنعت بسته‌بندی کالا مورد استفاده قرار گرفته است. اگر کسب‌وکار شما با بسته‌بندی کالا سروکار دارد، قطعا تا به حال با پاکت کرافت کار کرده‌اید. این پاکت‌ها به واسطه جنس خوب و مقاومت بالایی که دارند، می‌توانند به خوبی از کالاها محافظت کنند.
به طور کلی کاغذ کرافت، یک مقوا یا کاغذ ساخته شده از تفاله شیمیایی است که در فرآیند کرافت تشکیل می‌شود. تفاله‌ای که کاغذ کرافت از آن تهیه می‌شود بسیار مقاوم است و در مقایسه با دیگر محصولات کاغذی در فرآیند خمیربرداری، بیشترین خمیر را از چوب می‌گیرد. در واقع یک کاغذ کرافت معمولی نسبتا بافت درشتی داشته و مقاوم است. همچنین مقاومت کششی آن نیز زیاد است و وزن آن معمولا 40 الی 135 گرم است.
برای تهیه یک کاغذ کرافت با درصد خلوص بالا باید از چوب سخت کاپا استفاده کرد که این امر باعث می‌شود تا پاکت ایجاد شده دارای فرد و بافت یکنواختی باشد و همچنین چاپ لوگو روی پاکت به خوبی انجام شود. این کاغذ در برابر کشیدگی و پارگی بسیار مقاوم بوده و برای بسته‌بندی محصولات که در زمان حمل و نقل نیاز به محافظت دارند، توصیه می‌شود. پاکت‌های ساخته شده از کاغذهای کرافت، قهوه‌ای رنگ هستند و علاوه بر صنعت بسته‌بندی، توسط هنرمندان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در پروژه‌های چاپ برای تاثیرگذاری بالاتر و نمایش حالت قدیمی و عتیقه‌ای نیز کاربرد بسیار دارند.
توجه داشته باشید که چاپ لوگو روی پاکت به دلیل ضخامت کاغذ کرافت ممکن است اما با سختی مواجه است. مخصوصا اگر چاپ لوگو روی پاکت با استفاده از چاپگر جوهرافشان لیزری انجام شود، ممکن است در فرآیند چاپ مشکلاتی ایجاد شود.


آیا با توجه به ضخامت کاغذ کرافت، چاپ لوگو روی پاکت امکان‌پذیر است؟

بله، شما می‌توانید با استفاده از چاپگر جوهر افشان یا چاپگر لیزری روی پاکت چاپ کنید. در ادامه آنچه که لازم است برای چاپ لوگو روی پاکت بدانید، خواهیم گفت.
به طور کلی چاپ لوگو روی پاکت از جنس کرافت توسط چاپگرهای جوهرافشان و لیزری امکان‌پذیر است، بدین دلیل که نتیجه نهایی در این روش واضح‌تر بوده و خوانش راحت‌تری دارد. توجه داشته باشید که هر دو چاپگر لیزری و جوهرافشان، با چاپ لوگو روی پاکت سازگار هستند و در ارائه کیفیت کار تفاوتی ندارند.
در بالا اشاره کردیم که بهترین مکان برای چاپ لوگو روی پاکت، قسمتی است که سطح صاف و سختی داشته باشد اما اگر پاکت شما جنسی زبر و خشن هم داشته باشد، پس از چاپ لوگو روی پاکت توسط چاپگرهای لیزری و جوهرافشان، ظاهری صاف و یکنواخت را مشاهده خواهید کرد. بنابراین در زمان چاپ لوگو روی پاکت، هر دو چاپگر جوهرافشان و لیزری، می‌توانند نتایج خوب و مطلوبی را به نمایش بگذارند.
درست است که چاپ لیزری واضح‌ترین چاپ را ارائه می‌دهد اما بهتر است قبل از چاپ لوگو روی پاکت، ابتدا چاپ آزمایشی انجام شود، چراکه تمامی چاپگرها از ساختار یکسانی برخوردار نیستند.


نکاتی در مورد چاپ لوگو روی پاکت

• طراحی خود را ساده نگه دارید، چراکه استفاده از عناصر زیاد ممکن است زیبایی لوگو را کاهش دهد.
• لوگو را پرنگ و مشخص طراحی کنید تا در نگاه اول در ذهن مشتری حک شود.
• رنگ‌های تیره در تاثیرگذاری ضعیف عمل می‌کنند. از لوگو با رنگ روشن برای چاپ لوگو روی پاکت از جنس کرافت قهوه‌ای استفاده کنید.
• طرح‌های تک رنگ تمامی سطح پاکت را پوشش می‌دهند اما به دلیل درصد خطای چاپگر ممکن است لکه‌های جزئی باقی بماند که کیفیت کار را پایین‌تر نشان می‌دهد. بنابراین از طرح‌های چند رنگ برای چاپ لوگو روی پاکت استفاده کنید تا جزئیات اشتباه کیفیت کاری شما را پایین نکشند.
• رنگ لوگو روی پاکت باید مناسب و مکمل رنگ پس‌زمینه باشد. در حالی که لوگو با رنگ‌های تیره روی پاکت با رنگ سفید، جلوه بهتری دارد و سریع‌تر در ذهن مشتری حک می‌شود، اگر پاکتی با زمینه تیره انتخاب کنید، بهتر است رنگ لوگو با رنگ‌های روشن طراحی شود. بنابراین در انتخاب رنگ لوگو و پس‌زمینه آن باید توجه بسیاری شود تا هر دو رنگ مکمل هم باشند.
• لوگو و نام برند یا شرکت را به درستی طراحی کنید. علاوه بر خوانایی طراحی و رنگ لوگو، اندازه و نوع قلم در طراحی لوگو شما نیز از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه باید نتیجه نهایی کاملا خوانا و مشخص باشد. همچنین باید به اندازه لوگو توجه بسیاری شود. اگر لوگو کوچک باشد و مشتری در نگاه اول نتواند نام شرکت و لوگو شما را مشاهده کند، هیچ ارتباط موثری بین برند شما و مشتری برقرار نشده است. لوگو باید در اندازه مناسب و نسبتا بزرگ و چشم‌گیر انتخاب شود.
• در طراحی لوگو باید مهم‌ترین جزئیات را وارد کنید. جزئیاتی که اضافه می‌کنید باید مشتری شما را به مشتری بالاقوه تبدیل کرده و او را برای خرید بعدی هم ترغیب کند. این جزئیات می‌تواند شامل رسانه‌های اجتماعی شرکت شما، آدرس وب‌سایت شرکت شما، مکان‌ شرکت یا انبارهای شما و شماره‌های تماس‌های شرکت شما باشد.
همچنین اگر در صنعت غذایی مشغول هستید، می‌توانید علاوه بر چاپ لوگو روی پاکت ارسالی، شماره تحویل و زمان‌بندی‌های ارسالی محصولات را هم ارسال کنید تا مشتری برای خرید بعدی از آگاهی بالاتری برخوردار باشد.


سوالات متداول چاپ لوگو روی پاکت

1. آیا انتخاب پاکت از جنس پلاستیک بهتر است یا باید پاکتی کاغذی انتخاب شود؟
انتخاب پاکت از جنس کاغذ بهترین گزینه ممکن است. اگر در انتخاب جنس پاکت، دوام و مقاومت آن برای شما اهمیت دارد، پاکت‌های کاغذی را باید انتخاب کنید. هر دو پاکت‌های کرافت قهوه‌ای و سفید از تفاله‌های شیمیایی تهیه می‌شوند که مقاومت بالایی در برابر کشیدگی از خود نشان می‌دهند و همچنین پس از استفاده، قابلیت بازیافت راحت‌تر و بدون نگرانی هم دارند که از این نظر هم سازگار با محیط زیست هستند.
2. بهترین جنس پاکت برای چاپ لوگو روی پاکت کدام است؟
پاکت‌هایی با ضخامت بالا برای چاپ تمام رنگی در قسمت جلویی پاکت و پشت آن مناسب است. این پاکت‌ها برای چاپ طرح‌های پیچیده و رنگی توصیه می‌شود. اما پاکت‌های کرافت سفید و قهوه‌ای که 100% بازیافتی هستند، در حالی که مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند، از ضخامت کمتری نسبت به دیگر پاکت‌ها برخوداراند و برای طرح‌های ساده که برجسته کردن لوگو و نام برند یا شرکت، نیاز به تضاد رنگی نیاز دارد.، توصیه می‌شود.
3. چگونه می‌توان برای چاپ لوگو روی پاکت، در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرد؟
توجه داشته باشید که این کار قیمت بالایی ندارد اما اگر می‌خواهید هزینه کمتری را به آن اختصاص دهید، بهتر است کار چاپ لوگو رو ی پاکت >را در تعداد زیاد انجام دهید تا قیمت پرداختی به صورت عمده محاسبه شود. توجه کنید در ابتدای کار چاپگر، یک چاپ آزمایشی انجام شده و نتیجه آن را مشاهده کنید، چراکه تمامی چاپگرها ساختار یکسانی ندارند.
4. در کدام قسمت پاکت بهتر است لوگو را چاپ کرد؟
چاپ لوگو روی پاکت باید چشم‌گیر باشد تا در نگاه اول روی مشتری تاثیر مثبتی بگذارد. توجه شود که مکان چاپ لوگو باید صاف و محکم باشد. شما می‌توانید لوگو و نام شرکت یا برندتان را هم روی پاکت چاپ کنید و هم پشت آن، تا تاثیرگذاری تصویر را بالاتر ببرید.


حرف آخر

با انتخاب ظاهری زیبا و چشم‌نواز، یک اثر ماندگار بسازید. با ایجاد طراحی زیبا روی پاکت‌‌های ارسالی، می‌توانید یک تجربه ماندگار برای مشتری رقم بزنید. توجه شود که پاکت‌هایی از جنس کرافت در دو رنگ قهوه‌ای و سفید و در دو سایز مختلف موجود هستند که شما می‌توانید متناسب با کسب‌وکارتان، مناسب‌ترین آن‌ها را انتخاب کنید. توجه به نکات طراحی مانند اندازه لوگو و نام برند، اندازه و طرح قلم بسیار مهم است. همچنین بیان جزئیات مهمی مانند آدرس رسانه‌های اجتماعی، آدرس وب‌سایت، مکان‌ شرکت یا انبارها و شماره‌های تماس‌های شرکت، می‌تواند تاثیر بسزایی داشته باشد و مشتری را برای خرید مجدد ترغیب کند. بنابراین با خلق یک آثار ماندگار، مشتریان خود را ارتقا دهید.